A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tejszín. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tejszín. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. december 9., péntek

Tojáslikőr



A második karácsonyi likőr a tojáslikőr, nálunk hamar elfogy, ennek is állni kell egy hetet legalább.

Hozzávalók:

2 dl tej
2 dl habtejszín
1 db fahéj
1 db vaníliarúd
6 db kardamom
5 tojás
250 g porcukor
2,5 dl fehér rum

A tejet, a tejszínt, a fűszereket és a fele porcukrot felfőzzük és félre tesszük hűlni. A cukor másik felét és a tojások sárgáját beletesszük egy tálba és elektromos habverővel habosra keverjük. Ha kihűlt a tejes-tejszínes lé szűrjük le és apránként hozzáadjuk a habhoz és elkeverjük, majd apránként a rumot is hozzá keverjük. Szép formájú üvegbe tesszük és hideg helyen legalább egy hétig érleljük, naponta egyszer összerázzuk.


2016. október 11., kedd

Ír krémlikőr



Hozzávalók:

2,5 dl ír whiskey
2,5 dl sűrű főzőtejszín
1,5 dl feketekávé
5 evőkanál golden szirup vagy cukor
2 evőkanál méz
5 szem zöld kardamom
1 teáskanál mézeskalács fűszerkeverék

A fekete kávét, a sziruppal és a fűszerekkel egy kis lábosban forraljuk fel, kb 10 perc múlva szűrjük le, tegyük félre. Egy 7 dl-es üvegbe öntsük bele a whiskyt a főzőtejszínt és a kihűlt feketekávét. tegyünk rá kupakot és alaposan rázzuk össze, hűtsük le és fogyasztás előtt rázzuk fel újra.